|  | 

Zdrowie

Drgawki

Drgawki

Drgawki są wyrazem podrażnienia ośrodkowego układu nerwowego. Występują one zwłaszcza u dzieci o większej wrażliwości kory mózgowej. Przyczyną drgawek może być: 1) działanie wysokiej gorączki (drgawki gorączkowe)

-2) działanie jadów drobnoustrojów (w chorobach zakaźnych) 3) uszkodzenie mózgu (uraz, przekrwienie, obrzęk, niedotlenienie) 4) zaburzenia metaboliczne (zmniejszenie stężenia wapnia, sodu lub glukozy we krwi, zaburzenia przemiany aminokwasów)

-5) padaczka. Objawy oponowe. Objawy oponowe są to objawy występujące przy podrażnieniu opon mózgowych. Głównym objawem jest sztywność karku, uniemożliwiająca dziecku schylanie główki. Objawy oponowe występują w stanach zapalnych opon mózgowych i mózgu, w urazach czaszki i w niektórych chorobach zakaźnych, np. w chorobie Heine- go-Medina.

drgawki

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Chirurgia weterynaryjna

    Chirurgia weterynaryjna

    Chirurgia weterynaryjna jest dziedziną medycyny weterynaryjnej, która zajmuje się leczeniem chorób i urazów zwierząt za pomocą procedur operacyjnych. Chirurgia weterynaryjna odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu zdrowia i dobrostanu zwierząt, a także w pomocy właścicielom w dbaniu o swoje pupile. Podobnie jak w chirurgii ludzkiej, chirurgia weterynaryjna obejmuje wiele dziedzin specjalizacji, takich jak chirurgia tkanek miękkich,

  • Jak warzywa i owoce chronią twoje DNA

    Jak warzywa i owoce chronią twoje DNA

    Jak warzywa i owoce chronią twoje DNA Owoce i warzywa chronią twoje DNA, przeciwdziałając procesom za­palnym opisanym powyżej. Stosując dietę opartą na owocach i wa­rzywach, obniżysz zarówno całkowite spożycie tłuszczów i tłuszczów wielonienasyconych, jak i cukrów rafinowanych. Wzrośnie także spożycie ochronnych substancji przeciwutleniających i przeciwzapal­nych, pochodzących z różnych, kolorowych warzyw i owoców, które zjadasz. W