|  | 

Zdrowie

Komórki tłuszczowe, które nie znikną

Komórki tłuszczowe, które nie znikną

Niektóre komórki tłuszczowe, o których lokalizacji decydują hormo­ny płciowe lub przekarmienie, znajdujące się głównie pod skórą (tzw. tłuszcz podskórny), mogą być odporne na wysiłki związane z odchu­dzaniem, wliczając w to dietę i ćwiczenia. Te komórki mogą być cza­sem usunięte przez liposukcję, ale lepiej zachować ostrożność.

Choć usunięte komórki nigdy nie wrócą, komórki wokół tego miej­sca mogą odrastać, nadając skórze brzydki pofałdowany wygląd. Jeżeli traktujesz liposukcję jak zabieg kosmetyczny, upewnij się, że stosujesz właściwą dietę przynajmniej przez rok lub dwa przed zabiegiem.

Kobiety powinny zdać sobie sprawę, że rozmieszczenie tkanki tłuszczowej zmienia się w ciągu życia, co jest dużo ważniejsze od tych złogów tłuszczu. Podczas pierwszej ciąży tłuszcz w organizmie prze­mieszcza się. Zwykle przesuwa się na biodra i uda, ale niektóre kobiety tyją też w górnej części ciała. Zawsze trzeba dążyć do obniżenia ilości tkanki tłuszczowej do zdrowego poziomu, ale cel musi być realny. Nie cofniesz czasu do lat młodzieńczych, gdy masz już czterdziestkę czy pięćdziesiątkę. Komórki twojej tkanki tłuszczowej po prostu nie będą współpracować.

Rozmieszczenie tłuszczu w złogach i grudkach jest określone gene­tycznie. U jednojajowych bliźniaków nie tylko ilość tłuszczu w orga­nizmie jest podobna, ale jego rozmieszczenie w różnych częściach cia­ła jest faktycznie identyczne. Nie wiemy dokładnie dlaczego, ale tłuszcz jest odkładany w innych częściach ciała u różnych osób, by spełniać swe podstawowe funkcje.

komorki-tluszczowe-ktore-nie-znikna

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Chirurgia weterynaryjna

    Chirurgia weterynaryjna

    Chirurgia weterynaryjna jest dziedziną medycyny weterynaryjnej, która zajmuje się leczeniem chorób i urazów zwierząt za pomocą procedur operacyjnych. Chirurgia weterynaryjna odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu zdrowia i dobrostanu zwierząt, a także w pomocy właścicielom w dbaniu o swoje pupile. Podobnie jak w chirurgii ludzkiej, chirurgia weterynaryjna obejmuje wiele dziedzin specjalizacji, takich jak chirurgia tkanek miękkich,

  • Jak warzywa i owoce chronią twoje DNA

    Jak warzywa i owoce chronią twoje DNA

    Jak warzywa i owoce chronią twoje DNA Owoce i warzywa chronią twoje DNA, przeciwdziałając procesom za­palnym opisanym powyżej. Stosując dietę opartą na owocach i wa­rzywach, obniżysz zarówno całkowite spożycie tłuszczów i tłuszczów wielonienasyconych, jak i cukrów rafinowanych. Wzrośnie także spożycie ochronnych substancji przeciwutleniających i przeciwzapal­nych, pochodzących z różnych, kolorowych warzyw i owoców, które zjadasz. W