|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Osteopatia dla dzieci Katowice

Czym zajmuje się osteopatia dziecięca?

Chcąc wypróbować działanie osteopatii na swoim dziecku, warto zgłosić się z nim do takiego gabinetu, który będzie się specjalizować właśnie w leczeniu chorób występujących u osób najmłodszych. Osteopatia dla dzieci Katowice jest kierowana zarówno do kilkulatków i nastolatków, jak i nawet niemowlaków. Uważa się ją za metodę bezpieczną, która ma na celu sprawdzenie stanu ciała dziecka tuż po porodzie.

Według osteopatów poród może doprowadzić do powstania w ciele dziecka różnego rodzaju napięć, które należy w miarę możliwości usunąć, doprowadzając do rozluźnienia tkanek. Napięcia te przeważnie są wynikiem niewłaściwego ułożenia sylwetki malca w macicy. Osteopatia ma je zatem eliminować. Ma usuwać te poporodowe napięcia u niemowlaków, by nie przeistoczyły się one w przyczynę poważniejszych dolegliwości. Z pomocy osteopaty po raz pierwszy zwykle można skorzystać w momencie, gdy dziecko ukończy pierwszy tydzień życia (raczej nie wcześniej).

Taka pierwsza wizyta u osteopaty może się jednak odbyć dużo później, więc tutaj nie ma żadnej sztywnej reguły. Ogólnie rzecz biorąc osteopatia jest jednak całkowicie bezpieczna dla osób w skrajnie różnym wieku. Nawet i dla najmłodszych dzieci w wieku niemowlęcym.

osteopatia-dla-dzieci-katowice

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Laserowe zamykanie naczynek

    Laserowe zamykanie naczynek

    Laserowe zamykanie naczynek jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia naczynek, które występują na skórze twarzy i ciele. Procedura ta polega na stosowaniu intensywnego światła laserowego, które dociera do wnętrza naczynia krwionośnego i powoduje jego zamknięcie. W efekcie tego zabiegu, naczynka stają się niewidoczne, a skóra zyskuje równomierny i zdrowy wygląd. Laserowe zamykanie naczynek jest

  • Leczenie otyłości Kraków

    Leczenie otyłości Kraków

    Otyłość jest jednym z największych problemów zdrowotnych naszych czasów. W Polsce, jak i w całej Europie, liczba osób z nadwagą lub otyłością stale rośnie, co przekłada się na wzrost liczby zachorowań na choroby takie jak cukrzyca, choroby serca czy problemy z układem oddechowym. W związku z tym, coraz więcej osób zaczyna szukać skutecznych metod leczenia